dnes je 24.5.2024

Input:

Podnikanie v "Československu" - otázky DPH, stálej prevádzkarne a cestovných náhrad v prípade, že slovenské firmy pôsobia v Českej republike a naopak

27.7.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 01:05:17

Kapitoly videa

V súčasnom globálnom svete podnikateľské aktivity veľakrát presahujú hranice jednej krajiny. Z mnohých dôvodov vrátane histórie, veľmi podobného jazyka, mentality ľudí a kultúry, veľa slovenských firiem podniká aj v Českej republike a naopak. Taktiež veľa manažérov riadi tím zložený zo zamestnancov z oboch krajín. V takýchto prípadoch sa veľmi často vyskytujú otázky ako:

  • či predaj tovaru a poskytovanie služieb má byť fakturovaný s DPH alebo bez DPH
  • ako sa registrujem na DPH v Českej republike (resp. ako sa registrujem na DPH na Slovensku, v prípade, že ide o firmu registrovanú v Čechách)
  • kedy vzniká stála prevádzkareň v zahraničí
  • ako spracovať cestovné náhrady (napr. ak zamestnanec bývajúci v Čechách pracuje pre slovenskú spoločnosť a naopak)

 Cieľom nášho videoseminára  je poskytnúť odpovede na tieto otázky a tým Vás čiastočne odbremeniť od veľkého administratívneho zaťaženia ako aj upozorniť na možné chyby, aby ste sa vyvarovali pokutám zo strany štátnych inštitúcií.

Lektor

Alena Lipovská, Jiří Šindelář, Lenka Dvořáková, Veronika Žáčková

Videoseminár  pripravili experti z Crowe Česká republika a Crowe Slovensko, spoločností, ktoré sa zaoberajú daňovým, účtovným, mzdovým poradenstom a auditom a patria do Crowe Global, čo je svetovo jedna z 10-tich najväčších sietí odborníkov v tejto oblasti.

Najnovšie články
viac článkov